Hizmetler - Villa Garden Peyzaj - Düzce

İçeriğe git

Ana menü:


HİZMETLERİMİZ
*** PEYZAJ PROJELERİ VE UYGULAMALARI :
Peyzaj ve çevre düzenlemesine dayalı tüm temel projelendirme, mühendislik, planlama, teknik çizim ve bilgisayarlı peyzaj modelleme hizmetleri.

Büyük yapı projelerine, plaza, fabrika ve üretim dış sahalarına, toplu konut ve site projelerine peyzaj danışmanlığı ve proje desteği hizmetleri.

Tüm projeler, mekanın topoğrafik veya yapısal özellikleri dikkate alınarak, uzman ekibimiz tarafından klasik yöntemler veya bilgisayarlı çizim olanaklarıyla hazırlanır. Gerektiğinde foto-edit veya 3 boyutlu bilgisayar grafikleri ile projelerimizin görselliği desteklenir.

Ölçeği ne olursa olsun, peyzaj projelerimizin hemen hemen tümünde, ister anahtar teslimi proje, isterse uygulama aşamalarının herhangi birisi olsun, tasarımdan uygulamaya, periyodik bakımdan mühendislik hizmetlerine varana kadar her türlü hizmeti vermekteyiz. Bu hizmetleri verirken farklı olduğumuzu düşündüğümüz nokta ve aynı zamanda projelere başlarkenki önceliğimiz; müşterilerin isteklerini, onların yaşam biçimlerini, doğaya bakış açılarını ve bahçelerinden beklentilerini dinlemek, her aşamada elde ettiğimiz verileri yersel ve teknik olanaklarla değerlendirerek optimumu yakalayabilmektir.

• Yapısal Peyzaj Projeleri
• Bitkisel Peyzaj Projeleri
• Çevre Aydınlatma Projeleri
• Otomotik Sulama Sistemleri Proje ve Uygulamaları

Firmamız, peyzaj uygulamalarında sorunsuz bakım anlayışı ve kalite garantisi ile modern sulama sistemlerini projelendirerek uygulamaktadır.

Sulama sistemimizde kullandığımız borular EGE YILDIZ, ESEN PLASTİK, PALARPLAST, AGROPLAST; sprigler Rainbird, İrritrol, Hunter.
*** SULAMA YÖNTEMLERİ :
• Yağmurlama Sulama Yöntemi : Yağmurlama sulama yönteminde su doğal yağışa benzer biçimde toprak yüzeyine serpilmek suretiyle uygulanır. Bu yöntemde su kapalı borularla mekanik püskürtücülere kadar taşınır ve püskürtücülerden suyun toprağa yağdırılması küçük orifis ve memelerle basınç altında yapılır. Sistemin çalışması için gerekli basınç genellikle pompalarla sağlanır. Bunun yanında su kaynağının sulama alanından yeterince yüksek olması da gerekli basıncı sağlayabilir.

• Mini-spring Yöntemi : Yağmurlama sulama ile damla sulama arasında bir yöntem olup, ince borularla tarlaya dağıtılan su küçük yağmurlama başlıkları ile araziye dağıtılır. Sabit bir sistem değildir gerektiğinde toplanabilir.

• Toprak Altı Sulama Yönemi : Toprak altı sulama sun’i yolla toprak altına su ilavesiyle taban suyu seviyesinin düzenleme faaliyeti olarak tanımlanabilir. Bu yöntemde su seviyesi kök bölgesinde su ve hava miktarının en iyi şekilde kombine edilmesini sağlayacak yükseklikte muhafaza edilmelidir.

• Damla Sulama Yöntemi : Damla sulama intensif sulu tarımda kullanılmak üzere geliştirilmiş olan bir yöntemdir. Damla sulaması toprak yüzeyine veya yüzeyin hemen altına yerleştirilen küçük çaplı orifis yardımıyla arıtılmış suyu toprak yüzeyine veya içerisine veren bir sistemdir. Bu sistem suyun belirlenmiş bir desene alçak basınç altında verilmesine imkan sağlar. Bu sistemin çalıştırılması için gerekli olan basınç yağmurlama sistemindekinden daha azdır. Bu sistemde su yaygın boru ağı aracılığı ile her bitkiye kadar götürülür. Öte yandan bitkilere verilecek gübreler de sulama suyu ile birlikte verilebilir (fertigation). Kısacası sistemin esası bitkinin ihtiyaç duyduğu su ve besin maddesi miktarını optimum seviyede tutmaktır.

Klon anaçları ile tesis edilmiş bahçeler için en uygun sulama sistemi damla sulama kısmen de mini-spring sulama sistemidir. Salma sulamada arazi yüzeyinde göllenmeler oluşmakta ve özellikle MM 106 gibi kök boğazı çürüklüğüne hassas anaçlarda kurumalar görülebilmektedir. Öte yandan işgücünden tasarruf edilmesi, sulama ve gübreleme etkinliğinin artırılması, sulama suyundan tasarruf edilmesi gibi üstünlükleri nedeniyle damla sulama sistemi tercih edilmelidir.
*** PERİYODİK BAHÇE BAKIM UYGULAMALARI :
Doğrudan temin ettiğimiz bitkilerle, orjinal peyzaj uygulamalarını, tecrübeli teknik ekibimizin üstün kalite ve işçilik anlayışıyla hayata geçiriyoruz. Mevcut uygulamaların sağlıklı gelişimi, bitki ve ortamın korunması için özel periyodik bakım, mevsimlik bakım ve bahçe kalitesini arttırıcı birçok özel hizmeti de sunuyoruz.
 
 
İçeriğe dön | Ana menüye dön